Bitcoin Atm’ Leri Nerelerde?

Bitcoin Atm’ Leri Nerelerde?

Sanal para veya Kripto para olarak adlandırılan sistemin kendi sektöründe atm’ler bir ya da bir buçuk yıllık bir geçmişe sahiptir. Şuan dünya hızla yaygınlaşan sanal para ilk olarak 2013 yılında mayıs ayında üretileceği konusu birçok firma tarafından konuşuluyordu. Şuan dünyanın birçok şirket ve firma tarafından dünyanın dört bir yanına üretiliyor. Sistem kurucuları tarafından en ince detayına kadar takip edilen bitcoin atm yapımı dünyanın dört bir yanındaki sistemin hayranları ve takipçileri tarafından yoğun bir ilgi görüyor. Ayrıca bu yeni sistemin meraklıları ve hayranları bu atmleri sürekli olarak güncelleyerek uzmanlara yardım ediyorlar. Bugün dünyamızda birçok yerde etkin olarak çalışan atm lerin tahmini olarak sayılarının 50 veya 60 olduğu söyleniyor.

 

Bitcoin Atm’leri Nerede Var?

Amerika birleşik devletlerinde ağırlıklı olarak bulunan bitcoin atmlerinin ABD eyaletlerinin tümünü baz alarak 16 sayısına ulaşılmıştır. Ayrıca Avrupa ülkelerinde 16 uzak doğu bölgelerinde 9 Avustralya bölgesinde ise 5 atm nin dünya üzerindeki insanlara hizmet verdiği söylenmektedir. Türkiye’de sadece Atatürk Hava limanında bulunan bitcoin atm’sinin arızalı olduğu söyleniyor. Dünyada Hızla yaygınlaşan bitcoin atmleri Avrupa’da 50,Amerika birleşik devletleri içinde 50 Avustralya’da 30 uzak doğu ülkelerine ise 20 adet geleceği söylemleri duyulmuştur. Bugün dünyada binlerce firma teknolojinin gelişimiyle binlerce sektör değiştirmek zorunda kalmıştır. Ayrıca şuan dünya üzerinde yaklaşık 50 firmanın bitcoin atm’si ürettiği haberleri yayılmaktadır. Bu bilgi bize önümüzdeki dönemlerde bitcoin sisteminin ne kadar hızlı bir şekilde yaygınlaştığını gösteren bir kanıt niteliği taşır.

 

Bitcoin Kullanımı

İnsanların 2009 yılında ilk kez kullandığı sanal para bitcoin’dir. Kullanılmaya başlandığı andan itibaren birçok insanı kendisiyle beraber hızlı bir şekilde zenginleştiren bu sistem ilk zamanlar insanların güvenlik ve dolandırıcılık olayından sakındıkları için uzak durdukları bir sistem idi. Artık insanlar duydukça hızlı bir reform olarak gördükleri bitcoini bulundukları ülkelerin paralarını harcayarak çevirirler. Ayrıca Türkiye’de Atatürk hava limanı içinde bulunan bitcoin atm aracılığı ile paralarınızı bitcoine çevirebilirsiniz. Dünya üzerinde birçok ülkenin para birimi olarak gördüğü bitcoin Türkiye’de resmi olarak güvensizlik nedeni ile pek bilinmez. Buna rağmen ülkemizde bir takım girişimci insanın birçok farklı alanda kullanımına devam ettiğini bilmekteyiz. Duyulan güvensizlik sorunu ülkemizde birçok insanın uzak durması sistemin tam olarak anlaşıldığı durumda kullanılmaya başlanacağı tahmin ediliyor.

 

Bitcoin Nasıl İşler?

İlk olarak bir sanal para birimi olan bitcoin öncelikle ortaya çıkış noktasına dikkat edilmelidir. İlerleyişinin çok daha kolay bir yöntem ile anlaşılmasına olanak sağlar. İlk kez 2009 senesinde deneme amaçlı olarak üretilen bitcoin yani sanal para Bir merkezi üs ya da belirli bir ülke tarafından herhangi bir bankadan yönetilmemektedir. Satış ve işlemleri anlık olarak yapıldığı için herhangi bir aracı ya da elçiye ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu sayede herhangi bir çalınma ya da dolandırılma kaygısı gözetmeksizin bitcoin alışverişi yapılabilir.

Bitcoin sistemindeki olay para aktarımı havale veya eft işlemleri basit bir döngüden geçerek gerçekleşir. Türkiye’de henüz pek gelişmiş olmasa da birçok farklı firma tarafından kullanılmaktadır. İleride birçok firmanın tercih etmesi beklenen bitcoin her geçen gün yaygınlaşmaya başlamıştır. Bitcoin güvenli bir şekilde sanal cüzdan oluşturarak geniş bir şifreleme sistemi ile oldukça basit bir işlemden geçerek yapılır. Cüzdan oluşturma işlemi bir dakika veya 2 dakika gibi kısa bir süreden geçerek oluşturulur. Farklı olarak kolay aşamalardan oluşur. Son yıllarda yaygınlaşmasından dolayı birçok devletin ticari sektörlerde ayrıca devlet dairelerinde dahi kullanılan bir sistem haline gelmiştir. Bitcoin kabul eden birçok kurum ve kuruluşa yapılan işlemler veya gönderilen paralar ile gerekli işlemler gerçekleştirilebilir. Dünyanın dört bir yanında ve birçok ülkede alışveriş ve takas yaparak bitcoin satın almak veya aktarımını gerçekleştirmek mümkündür.

Bitcoin kısaltılmışı olarak btc denilir. Btc Türk simgesi ile birçok alanda farklı yönlerde kolaylıkla bitcoin alabilirsiniz. Ayrıca gönderme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Deneme hesabı açarak borsa, yatırım fonları, hisse senetleri üzerinden veya forex yatırımlarını yakından takip edebilirsiniz. Ayrıca döviz kurlarını da bu sistem sayesinde kolaylıkla takibe alarak akıllı yatırımlar yapabilirsiniz. Dünya’da birçok genç girişimcinin zengin olmasını sağlayan bu sistem ileride çoğu firmanın sektör değiştirmesini sağlamıştır.

İnternetten Para Kazan
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0