Bitcoin Bozdurma İşlemi

Bitcoin Bozdurma İşlemi

Bitcoin dijital para birimi ile ilgili en merak edilen noktalardan biri de sahip olunan bitcoin paraların nasıl bozdurulacağı ve diğer para birimlerine çevrileceğidir. Bitcoin tamamen sanaldır. Yani elle tutulur hiçbir yanı yoktur. Bu durum bitcoin dijital para işine girmek isteyenler için şüphe uyandırmaktadır. Bitcoin para biriminin kullanılabilmesi için ilk olarak hali hazırda kullanımda olan bir para birimine çevrilmesi gerekecektir. Herhangi bir para birimine çevrilmeyen bitcoin dijital paraların ülkemiz sınırları içerisinde başka türlü kullanılması oldukça zordur. Bu çevirim işlemine bitcoin bozdurma denmektedir. Bitcoin bozdurma, bitcoin kelimesinin yeni yeni duyulduğu Türkiye içerisinde o kadar kolay bir işlem değildir.

Genellikle siteler aracılığı ile yapılan bitcoin bozdurma işlemi, güvenilir olmayan sitelere yaptırıldığında kullanıcının problem yaşamasına neden olabilmektedir. Bu sebeple tercih edilecek bitcoin para bozdurma sitesi özenle ve dikkatle seçilmelidir. Bitcoin bozdurma işlemini yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki para bozdurma işleminin yaptırılacağı sitedir. Sitenin kullanılmasının öncesinde daha önce bitcoin bozdurmuş olan kullanıcıların fikirleri alınarak sitenin güvenilir olup olmadığı tespit edilmelidir. Para bozdururken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da bitcoin bozdurma işleminin yaptırılacağı siteye herhangi bir kişisel bilginin verilmemesidir.

Bitcoin bozdurma işlemi için hesap numarası dışında herhangi bir şey gerekmemektedir. Site bitcoin sahibinden kimlik bilgisi ya da fotokopisi gibi kişisel bilgiler istiyor ise problemli olma ihtimali son derece yüksektir. Tüm bu detaylara dikkat edildiğinde bitcoin bozdurmak oldukça pratik bir işlemdir. Ortalama 15-20 dakika içinde istenen miktarda bitcoin bozdurulmuş olarak hesapta olacaktır.

 

Bitcoin bozdurma işlemi nasıl yapılır?

Bitcoin bozdurma işlemi için ilk olarak bir bitcoin bozdurma sitesi seçilmeli ve iletişime geçilmelidir. Türkiye’de bu konu ile işlem yapan en popüler sitelerden ilki Trcoins diğeri ise Btctürk bitcoin sitesidir. Ülkemizde bitcoin bozdurma işlemlerinin yapılabileceği tek site bu ikisi değildir. Bunun dışında da güvenilir bitcoin bozdurma siteleri bulunsa da kullanıcıların bu iki siteye yönelmektedir. Bitcoin bozdurma işlemleri hemen hemen her sitede aşağıdaki adımların izlenmesi ile gerçekleştirilmektedir. Bu adımlardan ilki siteye giriş yapmak ve canlı destek hattı ile iletişime geçmektir. Canlı destek hattı hemen her sitede var olan ve 7/24 hizmet veren hatlardır. Bu hatlarla iletişime geçilerek ne kadar para bozdurulacağı bildirilmelidir.

Bu para biriminin ne Türk lirasına ya da dolara çevrildiğinde ne kadar edeceği öğrenilmeli ve ona göre karar verilmelidir. Bu noktada her sitede fiyatlar azda olsa değişiklik gösterecektir. Bitcoin bozdurma işlemine devam edilecek ise karşı taraf bitcoin aktarımı için bir bitcoin adresi vermeli ve kişi bozduracağı bitcoin miktarını bu adrese göndermelidir. Daha sonra hesap numarası operatöre bildirilmeli ve gönderilen bitcoin istenilen para miktarına çevrilerek hesaba aktarılmalıdır. Bu noktada operatöre bildirilen hesap numarasının doğruluğundan emin olunmalıdır. Para 15-20 dakika sonra kişinin hesabında olmalıdır. Para hesaba yatırılmış ise diğer işlemlerde de aynı sitenin tercih edilmesi mümkündür.

 

Bitcoin yapısı nasıldır?

Bitcoin dijital para biriminin yapısı son derece ilginçtir. İnsanların bu para birimine yönelmeleri ve yatırım yapmalarının başlıca sebebi arada bir aracı olmamasıdır. Diğer para birimleri ile işlem yaparken bankalar ile uğraşılması gerekecektir. Fakat bitcoinde durum oldukça farklıdır. Bu noktada alım ve satım işlemleri herhangi bir aracı olmadan gerçekleştirilmektedir. Bu da kişilerin zarar etmesini önlemekte ve daha fazla para kazanmasını sağlamaktadır. Bitcoin transferleri bir diğer adı ile bozdurma işlemlerinin yapısı bile farklıdır. Dünya da hiçbir para birimi online olarak çevrilememektedir. Fakat bitcoin tamamen internet üzerinden işlem yapılmasını sağladığından bozdurma işlemleri de online şekilde yapılmaktadır. Bitcoin para biriminin çevrilmesi ve bozdurulması bile masrafsızdır. Çok az kayıpla bitcoin diğer para birimlerine dönüştürülebilmektedir. Bu yönü ile oldukça talep gören önemli para birimlerinden bir tanesi haline gelmiştir.

 

Bitcoin alım ve satım işlemleri

Bitcoin alım ve satım işlemleri dahil tüm işlemler internet aracılığı ile online şekilde yapılmaktadır. Bitcoin alımı ile satın alınan bitcoinler sanal cüzdan hesabına aktarılmakta ve orada saklanmaktadır. Satımında ise gene internetten yardım alınmalı ve hesaptaki para havale yöntemi ile banka hesabına aktarılmalıdır. Bitcoin bozdurma işlemi için aracı web siteleri dışında herhangi bir bozdurma yöntemi bilinmemektedir. Yapılması gereken tek şey satım için doğru bitcoin sitesinin bulunması ve istenilen miktarın bozdurulmasıdır.

İnternetten Para Kazan
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0