Bitcoin Cüzdan Kullanımı

Bitcoin Cüzdan Kullanımı

Bitcoin, dolar, euro ve TL gibi para birimlerinden bir tanesidir. Bu para birimini diğerlerinden ayıran ve farklı kılan en önemli özellik ise sanal oluşudur. Yani paranın somut bir karşılığı yoktur ve tüm işlemler internet camiasında dönmektedir. Bu sebeple bu para biriminin içine konacağı cüzdanda aynı şekilde sanal olacaktır. Sanal kelimesi insanlarda şüphe yaratmaktadır. Bitcoin dijital para biriminin ve saklandığı sanal cüzdanların güvenilir olup olmadığı sıklıkla sorulan ve araştırılan konulardan bir tanesidir.

 

Bitcoin para birimi tahmin edildiği kadar basit sistemlerle oluşturulmamıştır. Çok büyük zekalardan ortaya çıkan bu fikir özel sistemlerle korunmakta ve 2008 yılından beri güvenle kullanılmaya devam edilmektedir. Bu kadar süre içerisinde herhangi bir problem çıkmaması kişilerin ve yatırımcıların güvenini kazanmasını sağlamaktadır. Bitcoin sanal cüzdanı da aynı şekilde güvenilirdir. Özel şifreler ile koruma altına alınan bu cüzdanlar oldukça çeşitlidir ve kaç tane açılacağı konusunda herhangi bir sınır bulunmamaktadır.

 

Bitcoin dijital cüzdan nasıl oluşturulur?

Bitcoin sanal cüzdan oluşturulması işlemleri gene internetten yapılmaktadır. Bunun için bitcoin.org ya da electrum gibi web siteleri kullanılmaktadır. Bu sitelere girildiğinde nasıl bir cüzdan istendiğine dair bilgiler ile karşılaşılmaktadır. İngilizce bilen kişilerin electrum bitcoin sitesini, bilmeyenlerin ise bitcoin.org sitesini kullanmaları tavsiye edilmektedir. Bu sitelerden herhangi biri tercih edilmeli ve sanal cüzdan oluşturulmalıdır. Sanal cüzdan ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli nokta şifresidir. Şifre güvenle saklanmalı ve en yakın kişiler hariç hiç kimse ile paylaşılmamalıdır. Bitcoin para birimi ile ilgili güvenlik açığı oluşmaması için kişinin dikkatli olması ve şifresini saklaması gerekecektir.

 

Bitcoin dijital cüzdan nasıl kullanılır?

Bitcoin cüzdan günlük hayatta kullanılan cüzdanlardan farksızdır. Bu cüzdanlar paranı güvenle saklanmasının yanı sıra güvenle harcanmasına da yardımcı olacaktır. Bu cüzdanlar aracılığı ile para yükleme ya da aktarma gibi işlemler yapılabilmektedir. Bitcoin para bozdurma işlemi yapılacağında da bu cüzdanlar kullanılmalı ve bozdurulacak olan miktar cüzdandan alınarak aktarım yapılması gereken hesaba gönderilmelidir. Bitcoin para birimi direk olarak da kullanılabilmektedir. Fakat şu an için en mantıklı hareket bozdurarak harcamak olacaktır.

 

İnternetten Para Kazan
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0