Bitcoin Cüzdan Seçemi & Tavsiyesi

Bitcoin Cüzdan Seçemi & Tavsiyesi

Bildiğiniz üzere birçok kişi Bitcoin satın almak üzere incelemelerde bulunuyor. Bizde bitcoin’in en önemli kısımlarından olan cüzdan seçimlerinden bahsedeceğiz. Cüzdan seçimi bitcoin alıcı ve satıcıları için olmazsa olmaz bir seçenektir. Bitcoin cüzdanları 2 farklı yolla sunulur Bir internet sitesi üzerinden ve birde programlar üzerinden kullanım kolaylığı sağlar. Windows, Android, İOS gibi önde gelen markaların mağazalarında bitcoin araçlarını kullanabilirsiniz.

  • Windows, Android ve İOS Cüzdan Seçimleri
  • Cüzdan Araçları
  • Cüzdan Araçlarının Özellikleri
  • En çok tercih edilen cüzdan aracı
  • Tavsiye Ettiğimiz Cüzdanlar

 

Bitcoin Cüzdan Oluşturma Seçenekleri Nelerdir?

Bitcoin kullanmaya başlarken size birçok farklı seçenek sunmaktadır. Bunlar Masaüstü, Mobil ve İnternet ortamındadır. Biz Size bazı Masaüstü ve Mobil cüzdan araçlarının özelliklerinden bahsedeceğiz.

  • Masaüstü cüzdan araçlarından başlayacak olursak ilk aracımız Bitcoin core adında programdır.
  • Bitcoin core, oldukça iyi imkanlar sağlayan bir programdır. 65 Gigabyte olması bunu anlaşılabilir kılıyor. Programın en önemli özelliği yüksek seviyede güvenlik sunmasıdır.
  • İkinci masaüstü programımızın adı ise Armory programıdır. Oldukça teknik ve gelişmiş bir yapısı bulunmaktadır. Programın en önemli özelliği Yedekleme özelliğidir. Yedeklemeyi herhangi bir bilgisayarda veya çevrimdışı İnternet bağlantısı olmayan bilgisayarlarda yedeklemeyi güvenli ve sorunsuz bir şekilde yapar.

 

Bir diğer Bitcoin programımız ise Bitcoin Wallet adındaki programdır. En önemli özelliği kullanımın oldukça kolay ve yeni başlayanlar için ilk olarak bu programı kullanmalarını tavsiye ederiz. Uygulama konusunda bilgisi olmayanlar ve yeni başlayanlar için bire birdir. Ayrıca en çok tercih edilen programlar arasındadır.

 

Android kullanıcısı iseniz Android için çıkarılmış bir uygulama vardır. Ve adı Electrum programıdır. Mobil telefonunuzdan daha hızlı bir şekilde ve sizi yormadan basite indirgemek istiyorsanız Electrum iyi bir seçim olacaktır. Gizli bir şifreleme özelliği bulunmaktadır.

 

iPhone kullanıcı iseniz broadwallet tam size göre çünkü İOS işletim sistemi üzerine kurulan güvenlik ile oldukça güvenli bir şekilde programı kullanabilirsiniz. Sade bir tasarımı vardır ve sizi hiç zorlamaz. Eğer web üzerinden cüzdanınızı yönetmek istiyorsanız BitGo adlı siteyi ziyaret edebilirsiniz. Yeni başlayanlar için iyi bir seçimdir. Güvenlik konusuna oldukça önem veren bir sitedir.

 

Bitcoin Hakkında

Bitcoin bazı ülkelerde yasaldır. Ve güvenilirdir. Ancak Rusya gibi ülkeler Bitcoin’i yasaklamıştır.

Bitcoin’in misyonu kullanıcıları hatalar konusunda uyarmak ve Bitcoin sitesinin gelişimine katkı sağlayacak yetenekli insanları çağırmaktır. Ayrıca Bitcoin özelliklerini ve sınırlamalarını doğru bir şekilde açıklamayı misyonuna eklemiştir. Vizyonuna ulaşmış ve bunu daha da arttırmaya gayret gösteren Bitcoin’in ayrıca ülkemizde 1 Bitcoin parası Yaklaşık 9.500 Türk lirasına denk gelmektedir.

İnternetten Para Kazan
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0