Bitcoin’ e Giriş

Bitcoin’ e Giriş

Yatırımcıların yeni gözdesi bitcoin’dir. Bitcoin bir para birimidir. Yani euro ya da dolardan farksızdır. İsteğe bağlı olarak bu para birimlerine çevrilebilen bitcoin, temelde sanal para anlamına gelmektedir. Bu sanal para henüz oldukça yeni olup birçok yatırımcıyı kendine çekmektedir. Ülkemizdeki yatırımcılar tarafından henüz yeni yeni keşfedilen ve hala tam olarak bilgi alınamayan bitcoin ile ilgili en önemli kaynaklar İngilizcedir. Türkçe kaynak bulmak oldukça zor olsa da bu konu ile ilgili bilgi veren birçok site bulunmaktadır. Bitcoin, güvenilir mi, nasıl kullanılır, üretime nasıl başlanır gibi soruların cevapları detaylı bir araştırma ile öğrenilebilecektir.

Dünya çapında ün kazanan sanal para birimi bitcoin, ülkemizde de birçok kişi tarafından kullanılmakta ve yatırım aracı olarak görülmektedir. Sanal para terimi, sanal yani teknoloji dünyasının hayatımızı ele geçirmesi sonrası ortaya çıkmıştır. Bu icadı Satoshi Nakamoto bulmuş ve günümüze kadar getirmiştir. Buluşun tam tarihi 2008’dir. O günden bugüne her geçen gün gelişen bitcoin para birimi diğer para birimlerine rakip olmuş durumdadır. Günlük hayatta kullanılan para biriminin bitcoin ile değişip değişmeyeceği de oldukça merak edilmektedir. Şu an için böyle bir ihtimal son derece düşüktür fakat ileride ne olacağı ve teknolojinin neyi gerektireceği bilinmemektedir.

 

Bitcoin’e giriş noktasında yapılması gerekenler

Bitcoin’e giriş yapmak birçok kişinin isteğidir. Fakat ilk olarak konu hakkında detaylı bilgi edinilmeli ve siteye daha sonra giriş yapılmalıdır. Bitcoin işine girmek için yapılması gereken ilk adım bitcoin.org adresine girmek olacaktır. Bu adrese girildiğinde Türkçe seçeneği tercih edilmeli ve kişiye özel cüzdan indirilmelidir. Cüzdan sayısında sınır yoktur. Ne kadar cüzdan açılacağı kişinin isteklerine bağlıdır. Açılacak cüzdan sadece kişinin kontrolünde olmalıdır. Yeni üyeler için verilebilecek ilk tavsiye budur. Daha sonra aceleci olunmamalı ve araştırmalara başlanmalıdır. Bitcoin sanal para birimi ile ilgili bilgi edinmek kolay değildir. Özellikle İngilizce bilmeyen kullanıcıların detaylı bir araştırma yapması gerekecektir. İngilizce bilenlerin işi çok daha kolay olacaktır. Yapılması gereken tek şey İngilizce sitelere giriş yapmak ve kullanıcı yorumlarını incelemektir. Bitcoin madenciliğinde başarılı olmak istatistikleri ve tabloları incelemeye bağlıdır. Bu aşamadan sonra yapılması gereken tek adım ücretsiz bitcoin veren siteleri araştırmak ve bu siteler sayesinde gün geçtikçe gelişmektir.

 

Bitcoin üretimi

Bitcoin üretimi bir diğer adı ile madencilik işin temelidir. Bu şekilde bitcoin çıkarılmakta ve kullanılmaktadır. Bitcoin terimini ortaya çıkaran Satoshi Nakamoto, bitcoin madenciliğini zorlaştırmış ve böylece sistemin güvenliğini sağlamıştır. Bu işin tek başına yapılması oldukça zordur. Gelişmiş bir internet zekasına sahip olunması gerekmektedir. Bu sebeple yeni başlayan kişilerin yapması gereken tek şey bitcoin havuzlarına dahil olmaktır. Bu sayede daha basit sistemler kullanılarak bitcoin üretimi yapılacaktır. Madencilik her geçen gün daha da zor bir hal almaktadır. Para biriminin güvenliğinin korunması için alınan önlemler bitcoin üretimini zor hale getirmektedir. Bu sebeple birçok kişi yeni yöntemlere yönelmiş durumdadır.

 

Bitcoin’lerin değerinin belirlenmesi

Bitcoin para biriminin değeri ve miktarı tamamen arz talep meselesine bağlıdır. Bitcoin var olan gerçek bir para birimi değildir. Sanal olması değerini tamamen insanlara bağlı olarak kazanmasına neden olmaktadır. Kısacası insanlar talep gösterirse değeri artacak göstermezse aynı oranda azalacaktır. Fakat bitcoin her geçen gün daha fazla değer kazanmakta ve güçlenmektedir. Bunun sebebi dünya çapında yaygınlaşmaya başlaması ve gün geçtikçe gelişmesidir. Sanal paranın ilgi çekmesi insanların bu para birimine yönelmesini sağlamakta ve paranın değeri her yıl biraz daha artmaktadır.

İnternetten Para Kazan
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0