Bitcoin Hakkında Forumlar Ne Diyor?

Bitcoin Hakkında Forumlar Ne Diyor?

Bitcoin tasarımcısı olarak Satoshi Nakamoto kod adı verilmektedir. Esasen bir kişi olarak düşündürülmek istenen isim, bir proje ürünüdür. Hangi ülkenin tasarım ve projesini gerçekleştirdiği açıklanmasa da Dünya siyaset ve ekonomisini elde tutmaya çalışan fakat artık, genç ve dinamik nesiller sayesinde, tüm kriptoların kolaylıkla çözüldüğü siber ağlarda, formüller sadece belirli bir kitleyi etkilemektedir. Japon kelimelerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan Satoshi Nakamoto proje ismi; açılım olarak şifresini içerisinde barındırmaktadır. Ülke harita sisteminden esinlenerek oluşturulan kripto isimde ”Naka” orta-merkez anlamını teşkil etmektedir. Moto kelimesi mealen; Başlangıç yeri- kuruluş yeri anlamına gelmektedir. Proje isminin ilk kelimesi olan Satoshi kelimesi ise; zeki- hızlı düşünen anlamında kullanılmıştır. Kelime sıralaması ve algoritma dahilinde sona eklenen moto kelimesi aslında, başlangıç yerini temsil ediyor. Kuruluş bölgesi olarak Orta Doğu yahut ‘Uzak Doğu” temsil edilmektedir.

 

Bitcoin Kullanıcılarının Dünya Politikası Varsayım Tezleri

Son yıllarda Türkiye üzerinde oynanması düşünülen fakat tutmayan projeleri göz önünde bulundurursak ve harita konumu olarak ”Naka” yani orta- merkez bölümde Türkiye olduğu anlaşılmaktadır. Avrupa veya Amerika Kıtası ise, ukala ulusal bilinçle hızlı düşünen ve diğer insanlardan kendini üstün- zeki olarak düşündüklerinden dolayı seçilmiş kelimedir. Sadece para transferinde değil, insan ticaret ve transferinde de Muhteşem konumu ile Doğu ile Batı’nın ortasında yer alan, insanlığa köprü konumundaki Türkiye, transferlerinde gerçekleştiği bir köprü konumundadır. Ülkemizde Bitcoin kullanılması, yaygınlaştırılması amaçlanması, tüm sektörlerde en çok gelişim sağlayan ülke olmamız neticesiyledir. Oyun sistemi olarak sunulan Bitcoin şifreleme ve kripto sistemleri çözülerek, esas konulara erişim sağlanabilir. Tıpkı köprü geçişlerinde ücret ve vergi alındığı, denetim yapıldığı gibi, ülkemiz ideal konumu itibari ile para transfer sistemlerinde, başrol oyuncusu olunabilir.

 

Bitcoini Değerlendiren Blog Yorumcuları ve Kullanıcılar

Bitcoin kullanıcılarının yorumlarına baktığımızda masrafsız para transferi gerçekleştirdiği için ve oyunlarla Bitcoin kazandığı için mutlu olanlar var. Yorumları ile sitenin alt yazılımları, site tasarımı, oyun kalitesi ve ödeme kolaylıkları için eğlenceli bulduklarını söyleyenler olduğu gibi, yasa dışı faaliyetler gösterdiğini savunanlar da bulunmaktadır. Halka açık prensibi ile çalışan para transfer sisteminde, güvenlik açığı olduğunu söyleyen, şirketler ve tüzel kişilerin gönderilerinde, kişiler ve kurumsal verilere ulaşılabileceğini söyleyen kullanıcılar da bulunmaktadır. İlk bölümde anlatılan kullanıcı yorumları özeti olup, Bitcoin’i çözmeye çalışan ve analizlerle, para transferleriyle elde ettikleri verileri paylaşan kullanıcıların yorumlarından derlenmiştir.

Bitcoin Borsa sistemi üzerinde kapalı kaynaklı bir ağ geliştirmiştir. Borsa sistemine dahil olarak kazanç sağlamayı hedefleyen kullanıcılar ‘Kapalı rezerv” ismiyle nitelendirilen ve kaynağının, yatırımcılarının görüntülenmediği sistemden memnun olmadıklarını belirtmektedirler. BTC kısaltılmış adı ile Bitcoin Borsası açık rezerv ve halka açık görüntülenebilir borsa sistemi talep etmektedirler.

 

Bitcoin Blog Sayfaları

Bitcoin kullanıcı ve oyuncuları, sistemden elde ettikleri gelir, borsa sayesinde katladıkları paralar ve dijital para gönderme tekniklerinden ötürü memnuniyetlerini belirtmektedirler. Bitcoin kullanım kılavuzu niteliğinde yayınlanan Bitcoin blog sayfalarında, Bitcoin işlevi, amacı, terimler, işlevsel enstrümanlar, oyun ve donatılar anlatılmaktadır. Detaylı olarak Bitcoin hakkında, kullanım hakkında ve gizlilik politikaları, kuruluş amaç ve hedefleri, deneysel sürümünün açıklamaları anlatılmaktadır. Satoshi Nakamoto’ nun kişi olduğu, kişilik analizi, ne yaptığı, şu an nerede olduğu gibi çeşitli efsane anlatıları bulunmaktadır.

Bireysel dijital para sistemi ya da Dünya çapında banka sistemi olarak Bitcoin kullanmanın faydaları, getirdiği avantaj ve kolaylıklarından, Bitcoin blog sayfalarında bahsedilmektedir. Gazete makaleleri, kullanılan ülkelerdeki yabancı blog sayfaları ve Bitcoin kullanıcılarının tanıtım amaçlı kuruduğu Bitcoin sitelerinden, detaylı bilgi edinebilir, Bitcoin kullanımı hakkında şifrele sistemi ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

İnternetten Para Kazan
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0