Bitcoin Pool Nedir?

Bitcoin Pool Nedir?

2008 yılında başlayan Bitcoin uygulaması, dijital bir para birimi olarak açıklanabilir. Yüksek maliyetlerle satın alınan madenler, Bitcoin Pool adı verilen havuzlarda değer kazanır. Ağın gelişimini ve düzenli olarak güvenliğini sağlayan madenciler, kurdukları yeni sistemle karlılığı hedeflemektedir. Küresel piyasalara göz atıldığında Euro ve Dolara rakip olarak gösterilen sistem, BTC olarak anılır. Bitcoin ile transfer yapmak hem çok hızlı hem de ücretsizdir.

Herhangi bir merkeze bağlı kalmadan para transferi sağlayan sistemde Merkez Bankası olmadığı için üretim de özel firmalar tarafından yapılır. Kayıt defteri olarak düşünülebilecek Blockchain isimli veri tabanına işlenen hareketler hiçbir şekilde silinemez, geri alınamaz veya iptal edilemez. Onaylanan transferlerin sonunda her 10 dakikada bir 25 yeni Bitcoin kazanılır. Bu ödül transferin gerçekleştiği hesabın sahibine gider. Kullanıcılar hesaplarına hızlı bir şekilde ulaşırken, açılan hesaplar için herhangi bir hesap işletim ücreti de talep edilmez. Yılın 365 günü kesintisiz olarak 24 saat boyunca işlem yapma imkanı sağlayan sistemin değeri borsa tarafından belirlenir.

 

Bitcoin Kağıt Paraya Alternatif Olabilir mi?

Gelişen kullanımıyla Bitcoin’in kağıt paranın ciddi bir alternatifi olacağını düşünenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Yakın gelecekte kağıt paranın sistem dışı kalması beklenirken dijital para kullanımıyla kendini revize edecek olan piyasalar kısa vadede kayıtlı evraklarda da Bitcoin kullanımını tanımaya hazırlanıyor.

Her geçen gün popüler bir uygulama haline gelen Bitcoin sistemi içine kurulan havuzlar için, firma ya da kişilerin açtığı 3.parti sistemler açıklaması yapılabilir. Sisteme üye olan kişiler hesaplarını ortak bir havuz üzerinden yönetir. Kurulan sistem üyelerin gücüyle çalışır ve kazanç bu şekilde artar. Tek bir hesapta buluşan madenciler, Mega bir bilgisayar üzerinden çalışarak güçlerine güç katar. Bu sayede diğer rakiplerle yarışma şansını elde eden havuzlar, yeni Bitcoin’lere sahip olma şansını da yakalar. Bu aşamada en önemli ve hassas nokta; üye olunacak havuz sisteminin doğru seçilmesidir. Kurumsal firmalar tarafından yürütülen sistemlere dahil olanlar avantajlı çıkabilir.

Bitcoin’in kendi değeri olmaması sürecin arz-talep dengesi içinde korunmasını sağlar. Talep artınca artan değer, düşen talepler karşısında da değer kaybetmeye mahkumdur. Bitcoin kullanıcılarının ilk olarak kendilerine sanal bir cüzdan açması gerekir. Web servisler tarafından hazırlanan cüzdanlar aynı zamanda kişinin kullandığı bilgisayarlar veya akıllı telefonlar aracılığıyla da kullanılır hale getirilebilir. Bitcoin protokolleri gereğince şifrelenen işlemler hafızaya alınır. Bu aşamada uygulamanın herhangi bir güvenlik sorunu olmadığı da bilinmelidir. Herhangi bir devlet, kurum, finansal kuruluş ve bankaya bağlı olmayan Bitcoin, küresel piyasalarda yaşanan olumsuz etkiler veya dalgalanmalardan da etkilenmez. Herhangi bir CEO’su olmayan ve resmi bir borsadan yürütülmeyen işlemler avantajlar içerdiği kadar taşıdığı risklerle de değerlendirilmelidir.

 

Zengin Olmak İsteyenler İçin Bitcoin Kullanım Rehberi!

Dünyaca bilinen bir kod geliştiricisi olan Satoshi Nakamoto’nun temellerini attığı sistem, bu süre zarfında yavaş yavaş ilgi görmeye başladı. İnternet platformlarında ödeme seçeneği veya bağış aracı olarak görülen dijital değer, oluşan sistem tarafından değer kazanıyor ya da kaybediyor. Kripto paralarla yapılan transfer işlemleri kullanıcıların özgür bir şekilde işlem yapmasına imkan tanıyor. Gelen talepler doğrultusunda yeniden Bitcoin üretilmesi gerektiğinde yazılım kurallarına yeni ilaveler yapılması gerekiyor.

Bitcoin rüyasına dahil olarak ününe ün katanlar ve kazançlı çıkanlar geleceğin dijital dünyada var olduğuna inanarak farklı yöntemleri deneme riskini alarak geleceğe yön vermeye hazırlanıyor. Olmayan varlıklar üzerinden yapılan alım ve satım işlemleri sürecin müşteriler açısından daha güvenli bir şekilde yapılmasına imkan tanıyor. Alım ve satım işlemlerinin geleneksel borsa işlemleriyle karşılaştırıldığında çok daha hızlı olduğu platform, güvenlik açısından da pek çok farklı avantaj barındırıyor.

İlk etapta deneyimli kullanıcılar tarafından ilgi gören sistemde hesaba ulaşmanın tek yolu olan şifre ve anahtarın kaybolması halinde geri dönüş son derece zor bir şekilde gerçekleşmektedir. Bitcoin’in piyasalarda beklenenden daha fazla ilgi görmesinin ardından çıkan dijital paralar arasında yer alan Zcash, farklı uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Geleceğin para birimi olarak şimdiden değer kazanmaya başlayan Bitcoin, basılı değil. Sadece bilgisayar üzerinden elde edilen maden, online piyasalarda kabul görmeye devam ediyor. Ülkemizde de Bitcoin ile ödeme kabul eden şirketlerin sayısı düzenli olarak artıyor. Dünyanın Bitcoin geçen ilk oteli New York’ta bulunan Holiday Inn…

 

 

Belirli Bir Merkezden Yönetilmeyen Dijital Paralar

Kolay saklanabilir olmasının yanı sıra transfer edilebilme ve ödeme aracı olarak kullanılabilme özelliğine sahip olan Bitcoin, ilişkilendirilen dijital imzaların doğruluğu onaylandığı zaman kullanılabiliyor. Kullanıcıların tam yetkiye sahip oldukları hesaplar üzerinden gerçekleştirecekleri işlemler geleceği de şekillendirmeye yarıyor.

Bitcoin ATM’lerini ilk kuran ve kullanıma açan ülkeyse Macaristan oldu. Bu yeni uygulamanın giderek yaygınlaşması beklenirken süreç, henüz konu hakkında bir fikri olmayan kullanıcıların da sisteme dahil olmasını sağlayacak gibi görünüyor. Sistemin bu denli ilgi görmesinin temel nedeni olarak yatırımcı memnuniyeti gösterilebilir. Yaygın bir kullanım ağına şimdiden sahip olmayı başarabilen Bitcoin, uluslararası e-ticaretin de artması için büyük bir avantaj olarak görülebilir.

İnternetten Para Kazan
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0