Bitcoin Satış İşlemi

Bitcoin Satış İşlemi

Kısa ifadesi BTC olan kripto para Bitcoin’in dünya genelinde oldukça geniş bir borsası bulunmaktadır. Bitcoin, günlük işlem hacmi bakımından dünya genelinde ilk sırada kendisine yer bulmuş durumdadır. Bitcoin değeri her dakika değişen sanal bir para birimi olma özelliğini elinde tutmaktadır. Bu nedenle anlık olarak takip edilmesi gereken ve aynı zamanda ilgiyle takip edilmesi gerekli olan bir yatırım aracıdır. Örnek; bir dakika önce 500 TL değerinde olan bir bitcoin bir dakikalık zaman dilimi sonrasında ise 6500 TL değerine ulaşabilmektedir. Bu hareketliliğin gerçekleşmesi ve dikkatli alış- ve satış işlemlerinin gerçekleştirilmesi neticesinde kişi iyi bir kazanç elde edebilme imkanına sahip olabilir.

 

Bitcoin Hakkında Yeterli Bilgisi Olmayan Kişiler Nasıl Bitcoin Alış-Satış yapabilirler?

Bitcoin bilgisi fazla olmayan kişilere sürecin içine çok fazla girmeleri önerilmez. Ancak Bitcoinle ilgilenmek isteyenler başlangıç olarak düşük miktarlı olarak Bitcoin piyasasında yer alabilirler. Kullanılabilecek bu tutar 50 TL olur ya da 100 TL olur bu fark etmez. Bu süreçte önemli olan hakkında bilgi sahibi olunmayan bir konuyla ilgili olarak 1 TL dahi olsa kazanç sağlanıp sağlanamayacağını test etmektir. Bitcoin piyasası çok değişken bir yapıda olduğundan dolayı işe düşük risklerle başlamak yatırım yapan kişinin lehine olan bir durumdur.

 

Bitcoin Satmak İçin Neye İhtiyaç Vardır?

Bitcoin satış işlemi gerçekleştirmek için öncelikli ihtiyaç bir cüzdan hesabı oluşturmaktır. Oluşturulacak olan bu cüzdan rakam ve sayılardan oluşmaktadır. Akılda tutulması güç olan 34 karakterli bir şifreleme sistemine sahiptir. Bu nedenle oluşturulmuş hesabın şifresini güvenli bir yere not almakta ciddi bir yarar olacaktır. Bitcoin alış- satış işlemi yapma konusunda bir kararınız söz konusu ise bu işlemleri gerçekleştirebilmek cüzdan hesabı oluşturma konusunda faydalanabileceğiniz çok sayıda internet sitesinin varlığı söz konusudur. Gerekli kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten sonra cüzdan hesabınıza TL yatırarak işlem gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

 

Bitcoin Satış İşlemi Yapmak

Bitcoin satma işlemine başlamadan önce bir cüzdan hesabı oluşturmuş olmanız ve sonrasında bu hesap içerisinde bitcoin barındırıyor olmanız gerekmektedir. Cüzdan hesabı oluşturmak için bitcoin.org/tr/ internet adresinden faydalanabilirsiniz. Oluşturacağınız Bitcoin cüzdan vasıtası ile bitcoinlerinizi güvenli bir sanal ortamda muhafaza edebilir ve yine bu ortamdan faydalanarak satabilirsiniz. Cüzdan hesabı mantıksal olarak cüzdana benzer bir nitelik barındırır.

Kur oranı çok değişken bir yapıya sahip olan Bitcoin para biriminin satışını gerçekleştirerek para kazanmak mümkün olmaktadır. Ancak Bitcoin satış işleminin yapılabilmesi için öncelikle alım yapılması gerekmektedir. Bitcoin yatırımı yaparak kazanç elde etmek için Bitcoin alım-satım işlemlerini Bitcoin kurunu anlık olarak takip ederek yapmak kazanç elde edilebilmesi açısından son derece önemlidir. Saniyeler içerisinde değişebilen bir kur yapısına sahip olan Bitcoin al-sat işleminin bir garantisi yoktur. Örnek 2000 TL kur ile almış olduğunuz bir Bitcoin’i 20 TL kurla satma riskiniz her zaman söz konusu olabilmektedir.

Sanal bir para birimi olan ve BTC harfleri ile ifade edilen Bitcoin para biriminin yükseliş göstermesinin arkasında internet kullanıcılarının spekülatif hareketleri oldukça etkilidir. Bitcoin insanlar tarafından alternatif bir yatırım aracı olarak görülmektedir.

Bitcoin kullanıcıları ellerinde mevcut olan bitcoinleri nakit paraya çevirebilmek amacıyla çeşitli aracı web sitelerinden faydalanabilmektedirler. Xapo.com, Btc-e.com, Poloniex.com, Koinim.com adresleri güvenilir bitcoin borsa siteleri arasında bulunmaktadır. Güvenilir nitelikteki Bitcoin borsaları vasıtası ile kolaylıkla bitcoin alım ve satım işlemleri yapmak mümkün olmaktadır. Böylece Bitcoinleriniz size para kazandıran önemli bir yatırım aracına dönüşecektir. Ancak bitcoin sanal para ile unutulmaması gereken önemli bir noktanın varlığı söz konusudur. Bitcoin halen deneysel nitelikte olan bir dijital para olarak varlık göstermektedir.

 

Ücretsiz Bitcoin Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Bitcoin alım satım işlemlerinin yapılabilmesi için öncelikle güvenilir sitelerden faydalanılarak bir cüzdan hesap oluşturulur. Bu şekilde bitcoin hesabı oluşturabileceğiniz çeşitli sitelerin varlığı söz konusudur. www.btcturk.com internet sitesi ücretsiz olarak Türk Lirası tabanlı olarak Bitcoin alım -satım yapabileceğiniz bir platformu kolaylıkla oluşturabilir ve güvenli bir biçimde Bitcoin alış-satış işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için öncelikle www.btcturk.com internet adresine giriş yapmanız ve sonrasında “ücretsiz hesap oluşturun” bölümünden AD, SOYAD,EPOSTA bilgilerini girdikten sonra hesap şifresi oluşturmak için ise ŞİFRE bölümüne her zaman kolay hatırlayabileceğiniz bir şifre yazarak şifre oluşturun ve sonrasında oluşturmuş olduğunuz şifrenin tekrar aynı şekilde ŞİFRE TEKRAR yazan alana yazın ve “Kullanım sözleşmesi ” bölümündeki küçük kutucuğa işaretledikten sonra ise HESAP OLUŞTUR butonuna tıklayın.

Daha sonra eposta adresinize gelen onay mailine onaylama yapın. Daha sonra telefon numaranıza gelen SMS kodunu gerekli yere yazarak hesabınızı kullanılır hale getirin. Oluşturmuş olduğunuz cüzdan hesabı ile eğer bitcoin mevcudiyetiniz bulunmuyorsa kolaylıkla bitcoin satın alma işlemi gerçekleştirebilir ve uygun kuru yakaladığınızda Bitcoinlerinizi satmaya başlayarak kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Ancak bilmediğiniz bir konuda yatırım yaparken yüksek risk almak yerine düşük riskler almak sizin için çok daha yararlı olacaktır.

İnternetten Para Kazan
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0