Borsadan Kaç Para Kazanılır?

Borsadan Kaç Para Kazanılır?

Bu kesin bir cevabı olmayan bir sorudur aslında. Borsadan ne kadar kazanılabileceği kesinlikle değişkendir.

Hangi hisse senedine yatırım yapılmalı?

Kazanımlarınızı belirlemek için hangi hisse senedine yatırım yapacağınız çok önemli bir sorudur. Bu soruyla yakından ilintili diğer soruları da göz önüne almalısınız. Nedir  bu sorular?
Yatırım yapacağınız hisse senedinin teknik analizlerini hakkıyla yapabildiniz mi? Bir aracı kurumdan destek alıyor musunuz? Gündemi takip ediyor musunuz? Türkiye ve dünya da olabilecek riskleri hesaplıyor musunuz?

Uzun vade mi? Kısa vade mi?

Siz borsada uzun vade beklerim diyenlerden misiniz? Yoksa o kadar zamanım ve dalgalanmalara dayanacak gücüm yok diyenlerden mi? Unutulmamalı ki: Borsa sabrın ve teknik analizlerin olduğu deneyim ve aynı anda bilgi isteyen ciddi bir yatırım aracıdır.

Ne kadar kazanırım değil, kazanımlarımı nasıl değerlendiririm demeli.

Evet. Birçok yatırımcının göz ardı ettiği bir şeydir bu. Kazanmak değil, öncelik yatırımlarımızı değerlendirmek olmalıdır. Unutmayınız ki: Borsa bir kumar masası asla değildir. Bilgi ve analiz, kazanım kapılarını açan çok değerli iki anahtardır. Parasını ikiye katlayan olduğu gibi, doğru bir hisse senedi seçiminde, hisse aynı zamanda kardan pay verir, bölünerek yatırımcısına kar payı dağıtır. Bu durumda yatırımınızın kaça katlanabileceğini ancak tahmin edebilirsiniz.

Öyle hisseler vardır ki, borsa genel olarak düşüş trendine dahi girse onlar bir puan bile düşmediği gibi günü hatta haftayı rekor kazanımlarla, piyasa tabiriyle tavan tavana kapatabilir. Bu açıdan borsadan ne kadar kazanabilirim demek konunun başında da belirttiğimiz üzere cevabı olmayan bir sorudur. İşin sırrı takip, analiz ve mutlaka ama mutlaka iyi bir aracı kurumla çalışmaktadır. Aracı kurumlar size tavsiye veremeyebilir ama eğer bir broker ile aranızı iyi tutarsanız deneyimleriyle size yön vermesi hiç zor değildir.

İnternetten Para Kazan
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0