dr.fone – WhatsApp Transfer (iOS & Android) Yedek Transferi

dr.fone – WhatsApp Transfer (iOS & Android) Yedek Transferi

IOS telefonunuzdan Android telefona geçerken Whatsapp yedeklerinizi nasıl taşıyacağınıza dair size ipucu vereceğim. Fakat ondan önce kesinlikle yapmamanız gereken hatalardan bahsedeceğim.

Bunlardan birincisi piyasada birçok kişi ve web sitesinin ama youtube ‘da ama kendi bloglarında reklamını yaptığı Dr Fone programını kesinlikle ama kesinlikle kullanmayın. Neden mi?

  • Bu program ilk etapta ücretli gibi gözükse de; birçok işlemi size sanki ücretsiz miş gibi yaptırıyor ve yedekleri aldıktan telefon ayarlarınızı değiştirdikten ve birçok açık verdikten sonra en sonunda yeni telefonunuza whatsapp yedeklerini aktarmadan önce “lisans satın almalısınız diyor.” Evet, tabiki mantıklı diyerek alıyorsunuz. Aynen benim yaptığım gibi. Aşağıda görseli mevcut.

 

Tamam. Lisansı aldık, sonrasında hemen bilgiler geliyor ve girdik. Full versyon lisanslı oldu. Hemen işlemi yeniden tekrarlatıyor ve Dr.fone ile IOS (iphone) ‘dan aldığınız yedeği android (benimki mi6) telefonunuza aktarma işlemine başlıyorsunuz. Fakat ne hikmetse bu işlemlerden önce yeni telefonuma kurmuş olduğum whatsapp uygulamasını hiçe sayarak yeniden kendine özel bir whatsapp kuruyor. Program whatsapp gibi gözüken bir ajan program aslında. Tamamen sizin whatsapp görüşmelerinizi, resim ve videolarınızı alıyor ayrıca üzerine birde gps den tutun tüm izinleri istiyor.

Buna da tamam dedik. Farketmedik diyelim. Ardından yedekler hazır. Ben bir google drive hesabı açıp şimdi oraya bir yedek alayım diyorsunuz. Google drive hesabınızı whatsapp ‘a tanıtırken Google bunu kabul etmiyor. Erişimine izin vermiyor. Allah allah diyip araştırıyorsunuz. Birde ne göresiniz. Aslında bu drfone ‘un kurduğu whatsapp bir ajan program.

Bunun ajan olduğunu nereden isbat ederim içim rahatlasın derken. Google playstore ‘a girip whatsapp ‘ı güncelleteyim diyorsunuz. Fakat birde bakıyorsunuz ki whatsapp kurulu değil telefonunuzda. Yani drfone programının kurduğu kesinlikle bir whatsapp orjinal programı değil.

Kısaca paranızı bu programrama kaptırmaktan öte birde ajan programla dolacağız. Yazık.. Bu programı tanıtan yuotuberlara da yazıklar olsun. Bu makaleyi okursanız lütfen paylaşın. Çünkü iphone ‘dan samsung ‘a veya samsunt to iphone transferi yapanlar whatsapp ‘ın yedekleri konusunda sıkıtı yaşıyorlar. Çünkü a. kodumun iphoneu halen icloud ‘a yedek alıyor, google drive’ı kabul etmiyor. Sizde sike sike bu gibi programlara mecbur kalıyorsunuz. Araştırıp baktığınızda Dünya ‘daki en iyi program bu gibi lanse ediliyor, güvenip kullanıyor ve üstüne üstlük birde para ödüyorsunuz 35 dolar gibi.

Peki neden tüm dünya bunun iyi bir program olduğunu lanse ediyor? Çünkü bu kişiler bu prgramı partner program üzerinden satıyorlar ve firma satışın %50 ‘sini bu kişilere ödüyor. Böyle bir durumda geliri yüksek bir partner program olduğundan dolayı çokca reklamı yapılıyor.

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

İnternetten Para Kazan
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0