Neden Yabancı Ülkelerde İnternet Kullanımı Azdır?

Neden Yabancı Ülkelerde İnternet Kullanımı Azdır?

Teknolojinin gelişiminin insan hayatı için vazgeçilmez bir olgu olduğu kabullenilmiş bir gerçektir. Bu gelişimin en önemlisi insan hayatına adeta bir daha hiç çıkmamacasına giren internettir. İlk çıktığı zamanlarda sadece kamu kurumlarında, daha sonra özel şirketlerde kullanılmaya başlaması bu nimetin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyordu. Daha sonra halk arasında duyulma aşamasıyla birlikte İnternet ortamlarının yaygınlaşmasıyla hayatımızın vazgeçilmez unsuru haline geldi.

Adeta onsuz yaşayamaz olduk. Ancak başka ülkelerde İnternet kullanımının düşük olduğunu hep duyarız ve kendimize şu soruyu sorarız:

Neden yabancı ülkelerde İnternet kullanımı azdır? Öyle ya biz böylesine bağımlıyken yabancı ülkeler buna neden kayıtsız ve ilgisiz kalırlardı ki? Yoksa bu uçsuz bucaksız dünyadan haberleri mi yoktu? Yoksa İnternet sadece bizde mi vardı? Bunun iki sebebi olabilir. Birincisi:

Önceden Tanışma;

Bizden çok önce İnternet ile buluşan özellikle gelişmiş ülkelerin bu geniş dünyaya doyma oranının yüksek olmasıdır. Yani bizim şimdi görüp şaşırdığımız İnternet dünyası yeniliklerini yabancı devletlerin çok önceden bilip şaşırıp ve unuttuğu belki de önemsiz bir olay olduğunu düşünmesine sebep olmuştur. İnternet’in insana psikolojik anlamda olsun, teknoloji bağımlılığında olsun zararlarını toplum ve ülke olarak kavraması yabancı ülkelerde İnternet kullanımını düşüren en önemli olgudur. İkinci sebep ise;

Zamanın Göreceliği;

Daha çok üreten ve gelişen ülkeler için en zor bulunan şey zaman darlığı olsa gerek. Üretmenin ve insanlığa bir şeyler kazandırmanın tadına varan yabancı ülkeler İnternet’in kendilerini yavaşlatıp daha çok büyümelerine engel olduğu düşüncesiyle İnternet kullanımını azaltma yoluna gitmişlerdir. İnternet’i ülkelerinde sadece daha fazla atılım ve büyümek için yaygınlaştırıp, halklarını onun zararları konusunda eğitmeleri sonucu İnternet kullanımının azalması bir diğer sebeptir. Kim bilir belki bir gün biz de toplum olarak zararlarını görüp azaltma yoluna gideriz ve tüm enerjimizi daha fazla gelişmeye ayırabiliriz.

İnternetten Para Kazan
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0